• UV dijital baskı teknolojisindeki gelişmeler, kendilerine sunulan çeşitli medya seçeneklerini denemek isteyen dükkanlar için yeni fırsatlar dünyası yarattı. Bu alanlardan bir tanesi cam üzerine baskı süreci içerir. Geçmişte, cam üzerine görüntüleme esas olarak boyama, gravürleme ve ekran baskısı ile elde edildi; şimdi UV-cure mürekkep püskürtmeli masaüstü yazıcı teknolojisini kullanarak aynı sonuçlara daha hızlı ve daha ekonomik bir şekilde ulaşıldı.

    UV cam baskısı gerçekten Avrupa'da yakalandı ve ABD'de ilerleme kaydetmeye başladı. Bu alandaki yeni gelişmelerle birlikte, aynalar, camlar, tabela, cam eşyalar gibi cam baskı ile canlı olarak işlenmiş grafikler ve diğer birçok öğe elde etmek artık mümkün ve ödüller.

     
    Cam modern mimaride kullanılan en çağdaş ve istenen yapı malzemelerinden biridir. Albayrak UV Baskı'nın yeni iş geliştirme başkan yardımcısı Zekariyya ALBAYRAK "Bu geleneksel malzeme her yerde windows, cam çatılar ve cam kapılar şeklinde zaten bulunsa da, mimarlar ve tasarımcılar bu malzemeyi dekoratif amaçlar için kullanmaya heveslidir" diyor. Kahve dükkânının duvarı diğerlerinden tamamen farklıysa, biraz daha fazla kalmaya ya da orada daha fazla içki içmeye istekli olursanız ne olur? Ya tüm kütüphane duvarının zarif atmosferi varsa, hayatı dolu hissedecek misin? Cevabınız "Evet" olabilir, fakat nasıl? nasıl bu tür bir atmosfer yaratmak bir soru olabilir, değil mi?